Máme za sebou 3. konferenci cyklu Strojírenské fórum 2017

15.listopadu jsme uzavřeli cyklus Strojírenské fórum 2017 konferencí s názvem DIGITALIZACE – cesta ke zvyšování efektivnosti výrobních procesů. Akci jsme tentokráte přesunuli do Prahy na půdu Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze.

Konference se konala v synergii s konferencí ARaP 2017 a byla zaměřena na současný trend digitální transformace nejen výrobních, ale i firemních procesů s průmyslovou výrobou souvisejících.

V dopoledním bloku, který se zabýval obecnými vizemi a strategiemi v problematice, vystoupila řada zajímavých osobností, mezi nimi například Dr. Ivan Slimák, ředitel závodu ŠKODA AUTO Vrchlabí nebo Ing. Martin Peňáz ze společnosti AUTODESK.

V odpoledním bloku pak prezentovali zástupci společností Yamazaki Mazak, B+R automatizace a Festo praktické ukázky úspěšného procesu digitální transformace ve svých firmách.

Součástí konference bylo také konzultační centrum, v rámci nějž měli účastnící konference příležitost získat odpovědi na své otázky.

Konferenci zakončila exkurze vybraných pracovišť CIIRC za jejíž přípravu děkujeme Ing. Petru Kolařovi, Ph.D. a jeho kolegům z ústavu RCMT.

Děkujeme našim spoluorganizátorům z týmu MM Publishing a všem partnerům a těšíme se na další setkání u strojírenských témat v roce 2018.

Fotografie z konference si můžete prohlédnout zde.