Padaly rekordy a my jsme byli u toho!

11 hodin a 38 minut, přesně tak dlouho trvalo přeplavat jezero Loch Ness skupině čtyř plavců, kteří tím vytvořili nový světový rekord. A protože jsme jim k tomu mohli finančně pomoct, oslavujeme nyní spolu s nimi!

Chun Kong Mak z Hong Kongu ve štafetě spolu se třemi dalšími Čechy, Zdenkem Slámou, Ondřejem Smisitelem a Kamilem Cepelakem, dne 3. září uplavali dohromady 36,2 km mezi Fort Augustem a Lochend. Voda měla mezi 12°C a 15°C, byla neprůhledná a spíš se podobala Whiskey. Zároveň plavci nesměli mít jiné, než klasické 11 cm plavky, které by je zahřívaly a aby toho nebylo málo, situaci jim navíc ztížil fakt, že třem z nich ulétlo letadlo na cestě do Edinburgu. Plavbu tak byli nuceni absolvovat po sotva 4 hodinách spánku. I přesto ale převálcovali čas předchozí skupiny o bezmála 3 hodiny a nyní čekají na rektifikaci svého rekordu Britskou dálkovoplaveckou asociací.

Tato skupina sportovců nebyla jedinou, kterou Exponex finančně podpořil v cestě ke svému snu. V minulosti jsme podobným způsobem pomohli už mladé gymnastce, Johance Hořákové na mistrovství světa v gymnastickém aerobiku.